MISTINĖS RUDRAKŠOS GALIOS

 

MISTINĖS IR GYDOMOSIOS RUDRAKŠOS GALIOS

Rudrakša – išdžiovintas melsvojo kipariso (Elaeocarpus ganitrus) augančio vidurinėje Azijoje, Indijoje, Nepale, Indonezijoje vaisius. Rudrakša vadinama Dievo Šivos akimi arba ašara. Rudra – tai pats Dievas Šiva. Išvertus iš sanskrito kalbos „ru“ – tamsa ir liga, „dra“- valyti ir „akša“ – akis.
Senoje legendoje pasakojama, kad Dievas Šiva tūkstančius metų meditavo visų gyvų būtybių labui. Tačiau atmerkęs akis jis pamatė, kad žmonės degraduoja ir kenčia. Tuo metu karšta ašara nusirito jo skruostu ir nukrito ant žemės. Čia Motina Žemė ir išaugino melsvą kiparisą davusį pirmąją Rudrakšą. Todėl nuo amžių sakoma, kad rudrakša žmonėms duota išgelbėti juos nuo blogio, suteikti dievų malonę ir sustiprinti sveikatą.


Rudrakšai priskiriamos įvairios mistinės ir gydomosios galios.


Moksliniais tyrimais patvirtintas rudrakšos karoliukų gebėjimas gydyti daugumą negalavimų dėl jos elektromagnetinių savybių. Rudrakšos plačiai naudojamos Ajurvedoje. Senoviniuose raštuose, Šivos Puranose, rašoma apie nuostabias rudrakšos karoliukų galias. Jie veikia per lytėjimą, regėjimą, turėjimą bei garbinimą. Rudrakša mažina stresą, ramina, normalizuoja psichinę būseną, gerina kraujotaką, palankiai veikia širdį, normalizuoja kraujo spaudimą. Rudrakša balansuoja visą žmogaus organizmą. Sakoma, kad ji apsaugo nuo nelaimių, ligų, nuo blogą linkinčių žmonių, nuo nerimo ir nužiūrėjimo. Ten, kur yra rudrakša ten visada yra Deivė Lakšmi – sėkmės ir turtų valdovė.
Atlikti įvairūs tyrimai, susiję su medicininėmis rudrakšos savybėmis, leidžia manyti, kad senųjų raštų (Šivos Puranų) versija remiasi tų laikų išminčių ir šventųjų žiniomis.
Šiais laikais Rudrakša laikoma šventu amuletu tiems, kurie eina dvasinio tobulėjimo keliu.
Rudrakšos dovanojamos įvairiose šventose vietose ir tas, kuris su atsidavimu nešioja rudrakšos karoliukus, sako maldas - tas nugyvens ilgą ir laimingą gyvenimą. 


Idealu jei rudrakšą Jūs gavote iš savo Mokytojo. Ją saugokite kaip ypatingą dovaną!

2014 © www.jogosakademija.lt Visos teisės saugomos įstatymo.