GAJATRI MANTRA

Gajatri mantra – tai universali mantra, parašyta sanskritu. Harmonizuoja erdvę, padeda vystyti dvasinį protą, gydo nuo įvairių fizinių susirgimų. Žmogui teikia ilgaamžiškumą, nuostabią sveikatą ir grožį, siunčia gerovę, klestėjimą ir sėkmę, suteikia ramybę, gyvybingumą ir magišką galią. Pašalina nesėkmės baimę ir padeda įveikti kliūtis, padeda pasiekti pačius drąsiausias norus.Ši mantra turi begalinį potencialą, nes yra nukreipta į Saulės, Surya energiją.

Amerikiečių mokslininkas Govardas Steingerilas  teigia, kad Gajatri mantra yra pati galingiausia dieviška mantra pasaulyje. Jis rinko mantras, giesmes, užkeikimus visame pasaulyje iš įvairių religijų, ir testuodavo savo fiziologijos lobaratorijoje. Rezultatas: iš mokslinės pusės buvo prieita išvados, kad Gajatri tai labiausiai veikianti  induistinė vedinė mantra. Ši mantra skleidžia 110 tūkstančių garsinių bangų į sekundę, tai rodo patį aukščiausią parodymą lyginant visas jo ištirtas mantras ar giesmes. Dėl to Gajatri mantą galime vadinti pačia  galingiausia malda pasaulyje. Garsų ir vibracijos bangų derinys, o taip pat specialūs dažniai plečia dvasinius žmogaus gebėjimus.

 

Nauda:

•  Plėtoja kalbėjimo įgūdžius.

•  Apsaugo nuo skurdo.

•  Sustiprina žmogaus apsauginį lauką-aurą.

•  Akys pradeda spinduliuoti šviesą.

•  Apsaugo nuo blogų įtakų, nepalankių aplinkybių ir pavojingų situacijų.

•  Suaktyvina vidaus centrus organizme (čakras).

•  Vidaus mantra (bidža mantra - sakoma mintyse) aktyvuoja nervinius audinius ir liaukas.

•  Vibracija susidaranti aplink mantros kartojantį, pritraukia panašius į save teigiamo krūvio atomus ir grįžta į asmenį (kuris gieda mantrą) ir užpildo jį sukaupta teigiama energija.

•  Nuolatinis mantros kartojimas atneša turtus ir klestėjimą, jam ir jo šeimai.

•  Plėtoja ir orientuoją mąstyseną.

•  Valo karmą.

•  Pašalina nežinojimą, silpnumą ir nepilnavertiškumą.

•   Plečia intuiciją ir gebėjimą numatyti ateities įvykius.

•  Vysto dievišką trauką.

•  Vystosi gebėjimas skaityti mintis.

•  Asmuo gali perleisti savo dvasinės energijos dalį kitiems.

•  Jei žmogus yra praktikuoja reguliariai, tada viskas, ką jis pasakė, ir atliko materializuojasi.

 

Vysto šias savybes:

drąsą, meilę, turtą, spinduliavimą, gebėjimą atsispirti gyvenimo negandoms, intelektą, jausmų kontrolę, lojalumą, atmintį, pilnatvės jausmą, gebėjimą atgailauti, įžvalgumą, budrumą, produktyvumą, laimės pojūtį, išmintį, laisvę nuo savanaudiškumo, siekį tarnauti.

 

Gajatri simbolika

Gajatri mantra – tai didžiausia Dievų dovana mums. Kaip ir daugelis sakralių dalykų turi ji daug interpretacijų ir daug vertimų. Ji laibai simboliška. Gajatri mantra neaprėpiama ir neišsemiama kaip ir Dieviška šviesa, kurio įvaizdžiu ji yra.

Gajatri vaizduojama kaip Deivė, sėdinti lotose ant baltos gulbės nugaros ir turinti penkis veidus, kurie simbolizuoja penkis elementus (žemę, vandenį, ugnį, orą ir eterį). Ji turi dešimt akių, kurios visuomet žiūri į tave. Ji sėdi ant raudonojo lotoso, simbolizuojančio  Shakti - Jėgą. Ji turi gulbę, kuri simbolizuoja tyrumą. Turi dešimtį rankų, kuriomis visada pasiruošusi ateiti jums į pagalbą. Visose dešimtyje rankų Ji laiko įvairius atributus.

 

  • Vienoje rankoje Gajatri laiko lotoso žiedą, kuris simbolizuoja dievišką grožį ir dvasinę galią.
  • Ranka atsukta delnu - Tai Dieviškos Motinos palaiminimas.
  • Kitoje Deivė turi amrito dubenį, o tai reiškia, kad tas, kuris nuoširdžiai atsidavęs dvasiniame kelyje ir yra pasiryžęs siekti Dieviškumo, tas gauna amrito nektaro iš Gajatri rankų (nemirtingumo lašų).
  • Rankoje laikoma Čakra arba ratas – simbolizuoja Gyvenimo Ratą. Tuo parodoma, kad Gajatri yra aukščiausioji dievybė valdanti gimimą ir mirtį.
  • Dar kitoje laiko skeptrą – jėgos simbolį ir kirvį, kurio pagalba sunaikina išdidumą ir ego.
  • Kitoje rankoje Ji laiko kriauklę – tai kosminis garsas OM, kuris atsibunda jūsų viduje, o ne išorėje.  
  • Lotosas – pakilimo iš tamsos  į  šviesą simbolis.
  • Kitoje rankoje rimbas – gyvybės simbolis.
  • Rankoje laikomos Vedos simbolizuojančias Brahmą, o tai Dievas Kūrėjo aspektu.

Gayatri savyje įkūnija trejybę : Brahma, Višnu  ir Šyvą. Ji turi pusmėnulį - simbolizuojantį Šyvą - Dievo Griovėjo aspektas. Jis sugriauna tam, kad atgimti naujai. Čakra arba Ratas – Palaikytojas  Dievo Višnu simbolis. Tai reiškia, kad šios visos dievybės yra joje. Ji Vedų Motina.

Tai Parašakti aspektas, kuris vadinamas Džagadamba „Džagat“ reiškia Visata, „Amba“ – Motina. Ji Visatos Motina, esanti subtilios energijos centre, širdyje ginanti ir sauganti Šviesos jėgas nuo negatyvių jėgų.  Tai Dieviškos Meilės Galingoji energija.  Deivė Gajatri tai Motina, kuri yra arčiausiai visų žmonių. Motinos meilė yra pati svarbiausia ir pati didžiausia iš visų.

Štai kokia ji Deivė Gajatri! Ji visada pasiruošusi padėti savo vaikams. Gajatri mantros vibracija visada teikia pozityvumą, nesvarbu ar žinote reikšmę ar ne. Dieviškoji motina Jus visada laimina.

Gajatri praktika – tai ne aklas tikėjimas ar tradicija. Tai išpuoselėtas, apšviestas saulės dvasinio augimo kelias. Kas atėjo pasisemti šios Aukščiausios Dieviškos jėgos, tas  nepertraukiamai judės pirmyn, gilyn – savęs pažinimo link.

Ką mes gauname po Gajatri praktikos?

1. Išsilaisvinimą nuo trijų rūšių kančių:

- Nežinojimo, kuris yra Sarasvati-Mata sritis. Suteikia mums sąmoningą savo aistringų motyvų stebėjimą ir nesusitapatinimą su melaginguoju Ego.

- Valios silpnumo, kurį valdo Lakšmi-Mata. Tai mums sutiekia jėgų kovoti su trūkumais ir ugdyti valios jėgą.

- Nepilnavertiškumo jausmo. Po Gajatri mantros praktikos suvokiame, kad esame laimingi tiek, kiek esame pasirengę pašalinti savo įdas ir nesėkmių priežastis.

2. Gayatri vadinama Kalpa-vrikša medžiu. Yra istorija apie tai, kaip Satja-Juga amžiuje Kalpa-vrikša medis pildė visus norus tų, kurie ateidavo prie jo ir teisingai, be iškraipymų, atvira širdimi, sakydavo Gajatri mantrą. Tačiau Satja-Jugos amžiuje žmonės turėjo mažai norų. Žmonijai artėjant prie Kali-Jugos amžiaus norų atsirado milijonus kartų daugiau, nei ankstesniais laikais, ir medžiui, nuo didelio norų išpildymo krūvio, nukrito šakos.

Žinoma, Satja-Jugos amžiuje, kada visi buvo išmintingi ir šventi iki pat šaknų, Gajatri kartojimas buvo savaime suprantamu daugeliui. Dabar Kali-Jugos amžiuje, geležiniame, tamsos ir neišmanymo amžiuje, kada viskas priklauso nuo technikos žodžio, Gajatri mantrą galime vadinti gelbėtoja nuo tamsos, arba „Adi-Šakti macha pragja“, kas išvertus iš sanskrito reiškia „Aukščiausios išminties pirminė jėga“. Mūsų amžiuje be išskirtinio žinojimo žmogus negali atskirti tikro nuo melagingo.

Šiandien Kalpa-vrikša medis ir Gajatri mantra kaip ir anksčiau yra susiję, bet išminčiai pataria atsargiai norėti, nes norai visada išsipildo ir atneša kančias.

3. Sakydami Gajatri mes pažadiname atskiriantį žinojimą (vivjeka), dieviškąją išmintį. Gajatri pažadina intelektą, kurio dėka valosi protas, ir duoda impulsus melagingojo Ego išgijimui, sąmonės aiškumui. Žmogus ateina į teisingą kelią. Gajatri sakančiojo (sadchako) šviesiosios savybės auga, ir tai jam padeda pamatyti tikrająjį savo gyvenimo tikslą.

4. Gajatri vibracijos jėgos dėka, sakančiojo mintys tampa dvasingos. Taip panašus pritraukia panašų ir į praktiką yra pritraukiamos nušvitusių žmonių iš praeities, dabarties ir ateities dvasingos mintys ir jų pasiekimai.

5. Gajatri didina nuopelnus, dovanoja aukštesnes galias, dvasinius išgyvenimus ir patirtį.

6. Skatina fizinio ir mentalinio kūno išgijimą. Gajatri dėka emocijos rimsta ir žmogus įgauna pusiausvyrą. Atsistato visų endokrininės sistemos liaukų darbas, sugražinama sveikata.

7. Dovanoja ilgaamžiškumą ir jaunina. Valydama mintis išsaugo mūsų energiją, senejimo procesai lėtėja.

8. Gajatri valo sąmonę tokiame lygyje, kad sakantysis pradeda jausti dievišką malonę, visame kame, kas su juo vyksta.

9. Praktikos metu išsivalo blogi įpročiai, priklausomybės, aistros. Išsivalo einančio šviesos keliu laukas.

10. Gajatri šalina tokias savybes kaip aistra, prisirišimai, gobšumas, pyktis, puikybė, pavydas, savanaudiškumas, egoizmas, tinginystė, girtuoklystė, geismas, melagystė, narkomanija, nerimas, baimė, liūdesys, energijos stoka.

11. Gajatri didina dorybes ir suteikia galimybę pasiekti esantį už ribų, absoliutą, amžiną.

12. Suteikia siddchi (viršgalias).

13. Suteikia dvasinę ir materialinę gerovę.

14. Gajatri – tai švarios mintys, geri ketinimai, palaima ir laimė.

2014 © www.jogosakademija.lt Visos teisės saugomos įstatymo.