Spalio 27 d. 12.00 - 16.00  seminaras

„Psichologiniai įspaudai ir tendencijos šeimoje“

Seminarą ves

Katerina Sorokina - Pedagogikos mokslų kandidatė, Montesori pedagogė, neuropsichologė, tarptautinio projekto tėvams "Intuityvi motinystė" autorė. Jogą praktikuoja nuo 1999 m., Pilot Baba Dži mokinė nuo 2010 m.

_____________________________________

Samskaros ir vasanos – sudėtingos ir gilios reikšmės iš dvasinio tobulėjimo žodyno. Už jų esančios sąvokos – „įspūdžiai„ ir „tendencijos„ – mūsų kasdienybės reiškiniai.

Spalio 27 dieną aiškinsimės šių reiškinių veikimą mūsų šeimose, mūsų vaikų, tėvų, mamų ir močiučių gyvenimuose. 

Daugybę įspūdžių ir patirčių atsinešame iš savo ankstyvosios vaikystės, iš šeimos tarpusavio santykių šiuo laikotarpiu. Tas laikotarpis labai svarbus, nes samskaros lieka nuo tarpusavio ryšių su mus auklėjančiais žmonėmis. Jos greitai virsta vasanomis (tendencijomis), kurios lydės mus ilgus metus.

Vaiko sąmonė labai atvira ir plastiška. Įspūdžiai tampa įspaudais, formuojančiais vaiko smegenis. Kritinis mąstymas, gebėjimas rinktis, gintis, filtruoti patenkančią informaciją formuojasi palaipsniui. Mes ne visada suprantame nepageidaujamą vaiko reakciją į įspūdžius, nežinome, kaip padėti jam integruoti patirtus įspūdžius į savąjį Aš, į savo asmenybę.

Mes, tėvai, daugeliu atvejų, savo rankomis formuojame tas tendencijas – vasanas. Jos tampa vaiko suvokimo, reagavimo, charakterio pagrindu, smegenų priimamo kaip „nutylėjimo“ programos, kurias keisti tampa labai sunku.

Taikydami vienokias ar kitokias dvasines ir psichologines praktikas, mes tuo ir užsiimame. Kartais šie procesai būna sunkūs ir skausmingi. Būna ir taip, kad ne visiems pavyksta išsivaduoti iš vaikystėje patirtų įspūdžių ir vidinių tendencijų.

Seminaro metu praktiniais pavyzdžiais panagrinėsime:
- Minėtų procesų mechanizmą;
- Sąmoningą tendencijų formavimą vaiko sąmonėje;
- Mokysimės dirbti su „užstrigusiomis“ samskaromis, kurių vaikas nesugeba integruoti ir todėl tampa irzlus, kaprizingas, emociškai nestabilus, blogai elgiasi;
- Kalbėsime apie mus tykančias samskaras ir vasanas, tapus tėvais;
- Mokysimės nugalėti negatyvias tendencijas ir panaudoti pozityviuosius resursus nelengvame mamų ir tėčių darbe;
- Atsakysiu į klausimus apie vaikų ir savęs auklėjimą;
- Taikysime praktiškai įgytas žinias.
_____________________________________

Būtina išankstinė registracija
Žinute: 
Vardas Pavardė
Seminaro pavadinimas

telefonu: 8 685 01210 Monika 

_____________________________________

Kaina - 30 Eur.

2014 © www.jogosakademija.lt Visos teisės saugomos įstatymo.