JO ŠVENTENYBĖ XIV DALAI LAMA

Jo Šventenybė XIV  Dalai Lama pagal Tibeto religijos kultinius papročius ir garbingos ceremonijos metu Tibeto sostinėje Lasoje vainikuotas aukščiausiu tibetiečių religijos vienuoliu. 

Dalai Lama yraTibeto dvasinis vadovas, taip pat Budistinių teritorijų vadovas kitose šalyse. Dalai Lama primena, kad dabartiniame, keturioliktame įsikūnijime ji turi tris pagrindines pareigas:

1.  Puoselėti bendražmogiškos vertybės.

2.  Stiprinti harmoniją ir supratimą tarp didžiųjų religinių tradicijų.

3.  Saugoti Tibeto budistų kultūrą, bei taiką pasaulyje.

 

Budizmas šiandien yra pačių įvairiausių formų. Vieniems Budos mokymas yra apie sąmonės ramybę, kitiems religija, dar kitiems filosofija ir net psichoterapija.

 

Dalai Lama sako:

"Visos religijos, teigdamos didelę reikšmę meilei, atjautai, kantrumui ir atleidimui, gali padėti ugdyti dvasines vertybes, ir daro tai. Bet realybė... ta, kad daugiau nėra prasmės pririšinėti etikos prie religijos. Todėl aš vis labiau įsitikinu, kad atėjo laikas etikos ir dvasingumo klausimuose apsieiti be religijos apskritai."  

Žmonija yra dvasingumo paieškose, klausia - o kokia mano paskirtis? Koks mano gyvenimo tikslas? Juk kiekvienas į šį gyvenimą atėjo su kokiu tai tikslu, pašaukimu, misija...

2014 © www.jogosakademija.lt Visos teisės saugomos įstatymo.