Krijų praktikos

Svami Satjananda Saraswati

„Krija" - „veiksmas", „judėjimas", „praktinis". Tai praktikos, kurios parengia dharanai, o po to dhjanai.
Žodis Krija naudojamas individualios praktikos aprašymui.

Krijos tikslas - jūsų gyvenimą paveikti taip, kad jis taptų nenutrūkstama džiaugsmo, palaimos ir išminties išraiška. Tai galima pavadinti tamaso transformacija į satvą.

Krijos dėka vyksta pokyčiai:
1. Lėtas, palaipsniškas išsivalymas nuo baimių, fobijų, konfliktų, depresijos, melagingų idėjų, sąlyginumų ir viso kito kas paslėpta pasąmonės gelmėse.
2. Krija joga harmonizuoja visą sąmonę, pradedant jos paviršiniais ir baigiant giliausiais sluoksniais; pažadina ją ir atpalaiduoja 24 - ioms valandoms per parą. Tačiau šis atsipalaidavimas yra toks, kai žmogus gali dirbti ir veikti produktyviau, nei būdamas įtampoje. 
3. Leidžia panaudoti ir suvokti savo sąmonę, protą ir tai kas yra už jų. 
4. Paruošia dhjanai ir intensyviam spontaniškam sąmoningumui.

Krija joga - tai labiau išmintingas natūralių žmogaus jėgų ir energijų harmonizavimo ir sinchronizavimo metodas. Įvairūs žmogaus asmenybės aspektai nukreipiami į savęs pažinimo tėkmę taip, kad tekėtų tik pozityvia kryptimi, be jokių kliūčių. Kokios bebūtų jūsų emocijos ar vyrautų intelektas, ar taika, agresija, ar dar kas nors - visa tai nukreipiama į pozityvaus darbo tėkmę. 
Fizinės, psichinės ir mentalinės jėgos susilieją į vieną tėkmę ir yra galingame, pastoviame ritme, darydamos praktikuojantį jautriu giliems žmogiškosios prigimties aspektams.

Krijų klasifikacija:
1. Asana (fizinė kūno padėtis).
2. Mudra (vidinės padėties išorinė išraiška).
3. Bandha (fiziologinis užraktas).
4. Mantra (ypatingos garsų formos, kurios iššaukia subtiliuosius pojūčius ir pokyčius).
5. Pranajama (manipuliavimas kvėpavimu ir pranos kontrolė).
6. Sąmonės fizinės energijos tekėjimo kanalai.

Krijos sukombinuotos ir moksliškai pagrįstos taip, kad sukurtų žmogiškoje esybėje pokyčius, o tie pokyčiai iššaukia pratjaharos, dharanos ir dhjnaos procesus.

Krija joga - viena iš galingiausių sistemų. Šie šeši technikų tipai yra baziniai krija jogoje. Net atliekami atskirai, jie yra galingi fizio - psichologiniai instrumentai. O kai yra sukombinuoti į tam tikras struktūras, jie tampa jogiškais „buldozeriais", kurie nežino kliūčių. Visi jie ypatingu būdu veikia praninį ir mentalinį kūnus. Jie praktikuojantį transformuoja į labai jautrų ir galingą isntrumentą.

2014 © www.jogosakademija.lt Visos teisės saugomos įstatymo.