BRACHMAČARJA

SUSILAIKYMAS NUO KALBOS IR SĖKLOS

Ketvirta taisyklė - Brachmačarja arba celibatas - susilaikymas nuo seksualinių santykių arba visiška laisvė nuo geismo. Taip pat jogoje yra sąvoka „kalbos brachmačarja“, - tai askezė, kurios laikytis sunkiausia.


Bet mes pakalbėsim apie seksualinį susilaikymą, bet kuriuo atveju, iki Adžnos atvėrimo momento, kuomet įgyjamas priėjimas prie tikrųjų žinių. Ši taisyklė yra pagrindinė tuo atveju, jeigu žmogus nori pasiekti dvasinę realizaciją. Manoma, kad tas, kuris negali sublimuoti ir akumuliuoti seksualinės energijos, nesugeba pasiekti aukštos dvasinės patirties, nes paprasčiausiai tam neužtenka energijos.


Seksualinis jausmas, aistra – tai gyvuliškas instinktas, kurį sužadina ego. Tas, kuris nenugalėjo gyvuliškų instinktų, negali kalbėti apie tikrąjį pasitenkinimą ir išsilaisvinimą. Proto ir kūno švara yra lygūs sąmonės švarai. Todėl sakoma, kad tas, kuris pastoviai galvoja apie seksą, net jeigu ir išoriškai rodys ,, brachmačarją“, dirbtinai supančiojant savo kūną,- tik meluos sau. Visi atsisakymo procesai turi vykti natūraliai, be prievartos sau.


Atsakykite patys sau, ar galite gyventi be sekso? Ar jis yra pagrindinė grandis, jungianti jus su partneriu? Bet kurie santykiai, bet kuri santuoka, paremti kuo nors, išskyrus vienintelį dieviškąjį tikslą, veda į išsiskyrimą. Iliuzijos griūna, aistra baigiasi, ir lieka tik nepasitenkinimas partneriu ir savimi.
Sėkla – tai odžaso sudedamoji dalis. Sėkla susidaro ne taip, kaip mums atrodo, lytiniuose organuose,ji yra visos žmogaus organizmo sistemos dalimi ir jos ištakos yra epifizėje (kankorėžinėje liaukoje).


Kaip teigia ajurveda, sėkla savo subtilia forma yra visame kūne. Vieną kartą pas Dhanvantarį (Ajurvedos pirmasis mokytojas, laikomas Višnu avataru) atėjo mokinys ir paprašė atverti sveikatos paslaptį. Mokytojas atsakė: ,,Sveikatos paslaptis glūdi gyvybinės energijos, kuri yra sėkloje (virja sanskrito kalboje) ir neatskiriama nuo Atmano, išsaugojime. Tas, kuris netenka sėklos, niekada neįgyja fizinės, psichinės, moralinės ir dvasinės sveikatos“. Sėklos netekimas išveda iš pusiausvyros praną (gyvybinę jėgą), provokuoja nervinius susirgimus ir sudirgimą. Energija, kurios netenkama per vieną sueitį, atitinka dešimties dienų didelio fizinio krūvio metu išeikvotą energiją.
Todėl išminčiai sako: „Tikroji santuoka galima tik su Dievu“, o brachmačarja – amžino gyvenimo garantas. Ir kaip sakė Svamis Šivananda: „Jeigu tu seksi brachmačarjos įžadu šiame gyvenime, net Saulė pabūgs tavo jėgos, o tu tapsi didžiu šviesuliu tarp visų šviesulių“.

2014 © www.jogosakademija.lt Visos teisės saugomos įstatymo.